Wiedeński Filharmonik (1 oz.) – 1 uncja złota moneta

9610,67 pln

Czy wchodzimy w recesję? Czy zmierzamy w kierunku depresji? To pytanie zadajemy sobie wszyscy. Nasze zaufanie do finansowego ładu zostało mocno zachwiane. Dziś bezpieczną walutą jest złoto. Od wielu pokoleń złoto to ostra broń. Pozwala skutecznie walczyć z finansowym tsunami. Kiedy system finansowy runie, Twoje zapasy złota będą jedynym zabezpieczeniem w świecie nowego ładu.

Każdy, kto poważnie myśli o przejściu suchą stopą przez zbliżający się kryzys, musi posiadać złoto.

W Europie ogromną popularnością wśród złotych monet inwestycyjnych cieszy się austriacka Filharmonika. Inwestor który traktuje złoto poważnie w swoim portfelu chciałby mieć ich jak najwięcej. Utrwalony na monecie symbol wiedeńskiej filharmonii przyczynił się do jej renomy i międzynarodowego sukcesu.

Złota Filharmonika występuje w różnych gramaturach, jednak najbardziej popularna waga to 1 uncja. Nazwa złotej monety inwestycyjnej pochodzi od słynnej orkiestry Filharmonii Wiedeńskiej. Złota Filharmonika po raz pierwszy ukazała się w 1989 r. Ówczesny nominał monety określany w szylingach wynosił 2000 ATS. W 2002 r po wejściu Austrii do EU i przyjęciu waluty Euro, jej nominał ustalony został na 100 EUR.

Złota moneta Filharmonika zaprojektowana została przez rysownika Thomasa Pesendorfera. Awers monety przedstawia unikatowe piszczałkowe organy, które znajdują się w złotej sali wiedeńskiego Musikvereina. Nad słynnymi organami widnieje nazwa kraju, a w dolnej części monety informacja o roku wybicia, masie, próbie i wartości nominalnej. Rewers złotej monety ukazuje instrumenty orkiestry filharmonii wiedeńskiej i nazwę monety.  Moneta Filharmonika Wiedeńska, wybita jest ze złota próby 999.9.

Uncja trojańska (31,1034g) jest jednostką wagi używaną w handlu metalami szlachetnymi, a także standardową i popularną jednostką wagi złotych monet bulionowych. Wartość złotych monet skorelowana jest z bieżącą ceną złota. Kurs złota mierzony w uncjach trojańskich ustalany jest dwa razy dziennie.  Wyznacza go pięć banków zajmujących się handlem złota. Do ich grona należą: Barclays Capital, HSBC Bank, Deutsche Bank, Societe Generale oraz Scotiabank. Dawniej ustalanie kursu złota odbywało się podczas osobistych spotkań. Obecnie cena złota ustalana jest przy wykorzystaniu kanałów telekomunikacyjnych.

Złote monety od wieków pozwalają budować fortuny oparte na trwałych fundamentach. Jeśli chcesz być bogaty nie zwlekaj z decyzją, gromadź złote Filharmoniki, to bezpieczna droga do Twojego finansowego sukcesu.

Do odbioru w wybranym oddziale dnia 09.07.2024 - 13 dni

1