Krugerrand (1 oz.) – 1 uncja złota moneta

9842,51 pln

Kto jeszcze chce odnieść finansowy sukces? Południowo-Afrykańska złota moneta Krugerrand to doskonałe narzędzie do gry o pieniądze i z pewnością niejednemu pomogła wygrać finansową niezależność. Bulionowa moneta Krugerrand wybijana jest ze stopu złota i miedzi. Zawartość złotego kruszcu w monecie wynosi 91,67% oraz 8,33% miedzi. Dodatek miedzi gwarantuje odpowiednią odporność na mechaniczne uszkodzenia. Krugerrandy po raz pierwszy wybite zostały w 1967 r.

Biciem złotych monet zajmuje się mennica RPA wraz z Rand Refinery. Zaprojektowana zaś została przez wybitnego południowo afrykańskiego rzeźbiarza Coerta Steynberga. Nazwa monety pochodzi od nazwiska prezydenta Paula Krugera i randa, podstawowej jednostki monetarnej RPA. Złączone słowa „Kruger” i „rand” tworzą nazwę tej popularnej złotej monety. Krugerrand to jedyna inwestycyjna moneta bez nominału. Wartość monety określa bieżąca cena 1 uncji złota. 

Awers monety przedstawia wizerunek prezydenta RPA – Paula Krugera oraz dwujęzyczny napis Suid Afrika i South Africa. Rewers monety ukazuje narodowe zwierzę RPA – gazele, nad którą widnieje napis „Krugerrand”. Na dole złotej monety znajduje się oznaczenie ilości i jakości złota. Krugerrandy są środkiem płatniczym w RPA. Waga monety, w skład, której wchodzi 31,1 g czystego złota i 2,83 miedzi równa się 33,93 g. Średnica i grubość monety w niewielkim zakresie może się różnić w zależności od rocznika.

Złoty Krugerrand należy do najbardziej popularnych, bulionowych monet świata. Pod koniec lat 70 XX wieku nazwa „Krugerrand” stała się synonimem złotych monet i gwarantem dostatku.

Od zarania dziejów, złote monety swoim blaskiem wprawiają w zachwyt ludzkość. Dzisiaj monety inwestycyjne są reprezentantem nie tylko bogactwa, ale co niezmiernie ważne, podstawą w budowie bezpieczeństwa finansowego. O ogromnym zaufaniu do Krugerrandów świadczy fakt, że pod koniec XX wieku złote Krugerrandy stanowiły blisko 90% wszystkich złotych monet w obrocie na całym świecie. Dbałość o dobrobyt nasz i naszych bliskich to obowiązek, z którego rozliczać nas będą kolejne pokolenia. W obecnych czasach trudno o lepszy instrument finansowy, który skutecznie ochroni Twoje pieniądze przed inflacją. Nie bez powodu wszystkie kraje świata w swoich skarbcach gromadzą złoto. Nie zwlekaj! Już dziś dołącz do grona tych, którzy swoje pieniądze zamieniają na złoto.

Do odbioru w wybranym oddziale dnia 04.06.2024 - 13 dni

1