Kanadyjski Liść Klonu (1 oz.) – 1 uncja złota moneta

9848,10 pln

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się dlaczego jeden jest biedny, a drugi bogaty?  Nie chodzi o to, że jeden dąży do sukcesu, a drugi nie. Chodzi o przestrzeganie jednej z nadrzędnych zasad obowiązującej w świecie finansów, zasady dywersyfikacji. To słowo klucz, gwarancja bezpieczeństwa i finansowego spokoju. Dobrze ułożony portfel inwestycyjny na swoim dnie musi mieć złoto. Ten szlachetny kruszec nie jednemu pomógł w gromadzeniu fortuny. Złoto występuje w różnych formach. Między innymi w formie złotych monet.

Kanada kraj dobrobytu, mlekiem i miodem pachnąca, dbając o swoich obywateli w roku 1979 wyemitowała własną złotą monetę bulionową, popularnie nazywaną „Gold Maple Leaf”. Złoty Liść Klonowy to unikatowa moneta bulionowa. Pożądana jest nie tylko przez rozważnych inwestorów, ale również przez kolekcjonerów. Złota moneta Kanadyjski Liść Klonu reprezentuje najlepszy przykład waluty bez granic. Bulionowa moneta  to potencjał mnożenia zysku razy dwa. Raz ze wzrostu wartości złota, dwa ze wzrostu wartości kolekcjonerskiej.

Awers złotej monety Maple Leaf przedstawia portret królowej Elżbiety II, nominał oraz rok wybicia. Na przestrzeni lat portret królowej był trzykrotnie aktualizowany. Rewers złotej monety inwestycyjnej przedstawia narodowy symbol Kanady liść klonu, nazwę kraju emitenta, próbę złota 999,9, wagę 1 oz (31,1g) oraz napis w języku angielskim czyste złoto.

W 2012 roku mennica ogłosiła, że ​​na stałe dodaje do monety element dodatkowego zabezpieczenia wizualnego. Role strażnika pełni teksturowany Liść Klonu, mikro-grawerowany za pomocą technologii laserowej, który znajduje się na niewielkim obszarze rewersu monety. W środku znaku znajduje się dwucyfrowa cyfra oznaczająca rok emisji (np. „19” dla 2019).  Wyjątkowe atrybuty złotej kanadyjskiej monety Liść Klonowy pozwoliły jej szybko dołączyć do czoła peletonu, liderów na rynku złotych monet. Dzisiaj każdy szanujący się inwestor, swój portfel wypełnia złotymi monetami Maple Leaf. Nie zostań w tyle. Już dziś zadbaj o to, aby w Twoim portfelu nie zabrakło monet z najczystszego złotego kruszcu, słynnych kanadyjskich Liści Klonowych bitych przez Royal Canadian Mint.

Do odbioru w wybranym oddziale dnia 23.05.2024 - 24 godziny

1