Amerykański Orzeł (1 oz.) – 1 uncja złota moneta

9945,07 pln

Stare przysłowie głosi, nie wrzucaj wszystkich jajek do jednego koszyka, bo się potłuką. Jak ważne jest przestrzeganie wspomnianej zasady, doświadczyło wielu nieroztropnych inwestorów.

Jeśli chcesz budować bezpieczny portfel musisz żyć w zgodzie z zasadą dywersyfikacji. Pamiętaj, tylko mądra dywersyfikacja portfela skutecznie ochroni pieniądze przed ich utratą.

Nieodzowną częścią portfela inwestycyjnego jest złoto. Stanowi doskonały fundament zachowania majątku. Inwestycji w złoto można dokonać nabywając złote monety lub złote sztabki. Wśród złotych monet ważną role odgrywa bulionowa złota moneta Amerykański Orzeł. Gold American Eagle, to moneta rozpoznawana w każdym najbardziej odległym zakątku świata.

Pierwowzór złotej monety American Eagle według projektu Augustusa Saint-Gaudensa był emitowany już w latach 1907-1933.  Awers monety Gold Eagle inspirowany jest starą amerykańską złotą monetą Double Eagle. Przedstawia słynną Statuę Wolności – symbol Ameryki. Dodatkowo widnieje napis w języku angielskim „Wolność”, rok wybicia oraz 50 gwiazdek, które reprezentują Stany Zjednoczonej Ameryki. Rewers inwestycyjnej złotej monety Gold Eagle przedstawia orła fruwającego nad orlim gniazdem z pisklętami. W górnej części awersu monety mamy napis w języku angielskim „Stany Zjednoczone Ameryki”. Po bokach monety rozmieszczono napisy po angielsku „W Boga Wierzymy” oraz w języku łacińskim „Z wielu powstał jeden”. Napis ten nawiązuje do powstania USA. U dołu monety znajduje się napis „Czyste Złoto”, waga i nominał monety. American Gold Eagle wykonany jest z 24-karatowego złota z domieszką srebra i miedzi. Zawiera 916,6 jednostek czystego złota, czyli całkowita waga monety wynosi 33,93 g. Ilość czystego złota jest równa 1 uncji (31,1 g). 

Pierwsza złota bulionowa moneta wybita została w 1986 roku i posiada nominał 50 USD.

Stany Zjednoczone posiadają ogromne rezerwy złota, a Amerykanie doskonale wiedzą, że złoto to najlepsze zabezpieczenie na chude lata. 

Na towarowych giełdach świata, złoto traktowane jest jako niezbędnik każdego portfela inwestycyjnego. Warto słuchać tych, dla których ekonomia nie skrywa tajemnic. Zamień swoje pieniądze na złoto już dziś, po to by jutro mieć ich więcej. 

Do odbioru w wybranym oddziale dnia 09.07.2024 - 13 dni

1