Australijski Kangur (1/2 oz.) - 1/2 uncji złota moneta

5028,44 pln

Kangur narodowa duma przyrodniczego świata, znalazła swoje zasłużone miejsce na słynnych australijskich złotych monetach z serii Kangaroo. Doskonały kunszt mincerzy wzbudza podziw i uznanie. Te wyjątkowe złote monety, cieszą się zasłużoną popularnością na całym świecie. Złote Kangury znalazły się w grupie najpiękniejszych złotych monet inwestycyjnych. 


Na awersie monety australijskiego Kangura, umieszczono głowę królowej Elżbiety II monarchy Australii. Wraz z Kanadą i Nową Zelandią kraj ten należy do wspólnoty narodów, która związana jest personalną unią z koroną brytyjską. Rewers monety przedstawia Kangura torbacza na tle rdzennych australijskich roślin. Oprócz Kangura w mikro laserowej technice wygrawerowano literkę P, oznacza nazwę producenta i dodatkowo zapobiega próbie fałszerstwa. 


Australijski Kangur należy do nielicznych złotych monet, która każdego roku zmienia wygląd, a dokładnie wizerunek Kangura. Mistrzowskie wykonanie i najwyższa próba złota 999,9 przynosi jej ogromną popularność. Wizytówka oraz duma australijskiej sztuki menniczej wybijana jest w słynnej państwowej mennicy Perth Mint. Uncjowy australijski Kangur jest prawnym środkiem płatniczym o nominale 100 AUD.  Po raz pierwszy złota moneta australijski Kangur wyemitowana została w 1986 r. Szybko znalazła miejsce w skrytkach i skarbcach małych i dużych inwestorów w kraju i za granicą. 


Bulionowe monety Kangaroo to symbol doskonałości i gwarancja finansowego bezpieczeństwa. Moneta złoty Kangur to doskonałe narzędzie dywersyfikacji każdego, zrównoważonego portfela inwestycyjnego. 

Do odbioru w wybranym oddziale dnia 09.07.2024 - 13 dni

1